FASCIAL MOVEMENT EXPERIENCE

/praktická část navazující na sobotní konferenci Dr. Schleipa/ 

1. 9. 2019   8:45 - 16:30hod 

 

Dr. Emily Splichal /USA - EBFA/   FASCIAL SEQUENCING FOOT TO CORE

Každý den průměrně uděláme 8000- 12000 kroků a každý kontakt chodidla je spojen v podobě dopadu 1- 1,5x váha těla..

V rámci toho workshopu se zaměříme na základ schopnosti anticipovat opakované dopadové síly v průběhu lokomoce.

Zaměříme se na fasciální spojení , předaktivační trénink a neurosekvenci mezi chodidlem a středem těla a pomocí sktivačních cvičení se pokusíme přesnést dodo programmingu  pro různé druhy  klientů .

Amir Laf  /Itálie - LIFE CHANGER/  BRAKING PATTERN IN RUNNING AND JUMPING 

Jezdili byste někdy v autě, jehož brzdy nejsou adekvátní k jeho výkonu? Pomocí Brzdného Systému Motorické Kontroly (BSMC) je nyní možné zhodnotit fasciální linie zapojující se do brzdných motorických vzorů sportovců a běžné populace. Jednoduché testy myofasciálních linií a na neurologii založené korektivní cviky jsou základem efektivního systému otestovaného mnoha profesionálními trenéry, který pomáhá předcházet zraněním a zlepšovat sportovní výkon.

Lekce obsahuje:

* Teoretický úvod se základy funkční anatomie s napojením na brzdné vzory.

* Myofasciální spojení brzdných vzorů.

* Testy myofasciálních linií založené na znalostech Toma Myerse.

* Představení Brzdného Systému Motorické Kontroly a jeho důležitosti pro sportovce.

* Korektivní fasciální cviky zaměřené na zlepšení brzdného systému.

* Neurologické korektivní cviky k obnově správných vzorů v mozku.

* Explozivní cviky ke zlepšení výkonu skrze fasciální trénink.

Paul Edmondson  /Velká Británie - GRAY INSTITUTE/ - 3DMAPS – Trénink pro všechny komponenty Fascií!

Teorie / Intro – Obsahuje intro k šesti pohybovým mapám, odůvodnění jejich zařazení do screeningu a tréninkového programu – inkluze VŠECH kloubů a schopnost „screenovat / trénovat“ VŠECHNY kloubní pohyby (screening zdrví kloubů a kloubní mobility), schopnost poskytnout vjemy / zprostředkovat komunikaci pro všechny proprioreceptory (v kloubech, pojivové tkáni, kůži, svalových vřeténcích atd.) a stimulovat „globální napínání“ ve VŠECH směrech, které hodnotí / trénují všechny fasciální linie.

Intro do čtyř fasciálních komponent:

Hydratace – Proč Fascie potřebují hydrataci? Jak je můžeme hydratovat? Jak můžeme používat nástroje pro SMR (, masážní míčky a válce atd.) ke zvýšení hydratace a jak můžeme použít jednoduché pohyby (na mapách založené pohyby) k hydratování  myofasciálních tkání

Viskozita – Fasciální viskozita (konkrétně kloubní tekutiny), vytváří chvilkovou „ztuhlost“, která pomáhá s absorbováním např. dopadových sil.. Podobě jako voda (trefit vodu v určité rychlosti / z určité výšky je jako trefit cihlovou zeď / beton), která díky své viskozitě dokáže pomoct tělu s rozložením síly a tréninkem dopadu – načasování/ timing  je v tomto případě všechno. Pokud budeme trénovat různé  úhly s použitím rychlých pohybů / pohybů používajících velkou sílu, tak viskozita našich fascií povede k jejich „tuhosti“ a odolnosti a přetvoření v „neprůstřelné fascie“.

Elasticita: běžci jsou dobrými běžcí jestliže spoléhají na elastické komponenty svých těl (fascie, šlachy, pojivové tkáně), které umožňují ukládání elastické energie a její následné uvolnění pro „maximální efektivitu pohybu“ Tělo se vždy snaží o maximální efektivitu ve všem, co dělá. Použití svalů pro pohyb je však  velmi neefektivní a metabolicky nevýhodné, protože vyžaduje velké množství energie. Tělo si vždy vybere elastické komponenty  před svaly, takže proč bychom se měli tak moc snažit trénovat svaly jestli je náš cíl hýbat se efektivněji a lépe ? Takovéto snahy vychází pouze z nepochopení toho, jak naše tělo doopravdy funguje. Jinak řečeno, pokud budeme schopni trénovat naše fascie vytvoříme si sílu a kondici pro život – a můžeme tomu říkat funkční trénink, chcete-li.

Plasticita – pokud chceme opravu změnit délku našich tkání nemůžeme se spokojit s typickým 10-15 sekund trvajícím strečinkem. Takovýto přístup prostě nefunguje. Zde se podíváme na to, jak buňky mění své prostředí (délku tkání) v závislosti na síle/komunikaci a načasování uvnitř buňky.
 

 

Cena:  3790 Kč nebo 149 EURO do  30.6.

                  4 390  kč  nebo   169 EURO od 1.7 

zahrnuje malé občerstvení: voda, káva  čaj 

získejte slevu 15 % v případě účasti na konferenci Dr. Roberta Schleipa 1.9.   

zadajte do polička slevový vocher .  kód  FASCIA 

 

 

 

02.09.2018 - 02.09.2018 Andels Prague Hotel08:45-16:30Přihlásit