MENTORSHIP  INSTITUTE OF MOTION /IoM/

HEALTH COACHING  FUNDAMENTALS Part I 

Termín kurzu:

18.-20.5 2018

Cíl kurzu:

Tento třídenní mentorship je šancí intenzivně se učit, klást otázky a hýbat se tvůrčím způsobem. Cílem bude porozumět účinkům pohybu jako klíče k optimálnímu výkonu a prevenci zranění.

Obsah mentorshipu:

V Levelu I představujeme integrační model fyziologie cvičení a pohybové biomechaniky. Na podkladě redukcionistické anatomie a fyziologie, zkoumáme pohybové struktury těla a objevujeme, jak fungují jako celek při vytváření pohybu.

​Většinu času se budeme věnovat metodě IoM pro návrh tréninkových programů: metoda, která přijímá integraci celého těla jako svůj řídící princip a zároveň zahrnuje tradiční tréninkové metody.

​Následuje návrh cvičení v šesti krocích, kdy vám ukážeme, jak modifikovat cvičení za účelem změny zatížení tkáně – jak split stance různými způsoby působí na tělo během dead liftu? Co se změní, když zátěž působí na přední stranu ve výšce hrudníku, namísto předně-bočního působení v úrovni hlavy? Během několika tréninkových relací spojíme teorii s praxí a okamžitě obohatíme váš trénink.

​4Quadrant Training Model je účinným programovacím rámcem, který se dokáže přizpůsobit jakýmkoli potřebám klienta, jakémukoli typu pohybu a poskytuje vám okamžitý přehled o kladených požadavcích, očekávaných reakcích tkáně a potřebách regenerace.

​Naučíme se snadno vytvořit program, který vyvažuje trénink a regeneraci, intenzitu a odpočinek, specifičnost s nahodilostí a strukturu s variací v posilovně I mimo ni. 4Q poskytuje “proč a kdy”, stojící za výběrem cvičení. Tento komplexní přístup k efektivnímu a jednoduchý návrh programů zajišťující  100%  účinnost pro každého klienta.

Program mentorshipu:

V prvním dnu se ponoříme do metodologie IOM.
Jedná se o kombinaci teorie, integrované fyziologie a biomechaniky.
Podíváme se na 4 Quadrant Model pro návrh cvičebních programů

Podíváme se také na to, jak se vyhnout bolesti dolní části zad a jak ji léčit s použitím strategií jako Hip Decoupling.
Ponoříme se do tréninku tělesného jádra s použitím Warding Patterns.

Druhý den bude na řadě “movement geek day”: půjdeme hluboko do lidské fyziologie a podíváme se na biomechaniku a funkci svalů a fascií.
Poté vše posuneme do praxe a vyzkoušíme si různé strategie optimalizace zdraví a odolnosti tkáně, jako například ground to stand cvičení a posuvné pohyby.
Tento intenzivní den ukončíme společnou večeří v místní restauraci

Třetí den bude celý o praxi a aplikování toho, co jste se naučili. 
Po hlubším pohledu do biomechaniky pohybu si projdeme různé případové studie, díky kterým si prohloubíte své znalosti a dovednosti v oblasti health coachingu.
Mentoring zakončíme obsáhlou diskuzí s řadou otázek a odpovědí.

Cena:

23.360 Kč  nebo 899 Euro  / do 28.2. 2018 /

poté 25 990 Kč nebo 999 Euro

Zahrnuje:

  • výuku

  • manuál 
  • certifikát
  • IoM tričko
  • malé občerstvení / voda, káva, čaj, ovoce /
  • oběd  / pátek, sobota, neděle /
  • týmová večeře / sobota /
  • 2 denní volný vstup na konferenci GET TOGETHER organizujicí PERFORM BETTER BENELUX v Amsterodamu ve dnech 3.- 4.3 2018

Místo konání: 

Hotel Andels Prague, Stroupežnického 21, Praha 5

TRIGGER POINT/ MOVE LAB . Stroupežnického 21, Praha

Lektor: 

Jan Hutňan

Health & Movement specialista a člen teamu Institute of Motion.

Global ViPR Educator 
Co-Founder EvoPrime Fitness 

Co říká Jan sám o sobě :

Mým cílem je pomáhat trenérům i dalším lidem posílit jejich zdraví a zlepšit kondici a výkon prostřednictvím udržitelných, preventivních zdravotních řešení, poskytovaných živě nebo online.

Mým úkolem je pozvednout povědomí o zdraví a kondici v Austrálii a po celém světě.

Vždycky jsem byl součástí fyzického světa. První polovinu života jsem hrál hokej a jeho druhou část působím jako osobní trenér. V několika posledních letech jsem se stále více zajímal o hlubší stránku lidského těla. Jak náš systém funguje jako celek, jak posílit nejen svaly a tkáně, ale také podporovat zdraví nervů a buněk. Díky své vášni, nadšení, zvědavosti a mým mentorům jsem se začal zajímat, jak zvýšit schopnosti tělesných funkcí na nejvyšší úrovni. Jinými slovy, co můžeme udělat pro to, abychom byli těmi nejzdravějšími a nejsilnějšími verzemi nás samotných co nejdéle… a chci se o to s vámi se všemi podělit.

 

 

 
18.05.2018 - 20.05.2017 PrahaHotel Andels Prague08:30-17:00Přihlásit